1 Ekim 2008 Çarşamba

Farenin zararları - fare ilaçlama

Fare, hepimizin yakından tanıdığı, bir çok insanın görünce korkup kaçacak yer aradığı zararlı ve sevimsiz bir kemirgendir. Fare, farenin zararları ve farenin insan yaşamına etkisi gibi konuları böcek ilaçlama sitesiyle uğraşan biri olarak bu konuyu gündeme taşımaya karar verdim.
Öncelikle farenin zararlarından bahsetmek isterim, fare kanalizyon ve pis ortamlarda yaşamayı seven bir mahlukat olduğundan, insanların yaşadığı ortamlara çeşitli virüs ve bakterileri taşır ve bu da insan yaşamını etkiler. Farelerde veba hastalığına rastlanmaktadır, bu hastalık da insan yaşamı için tamamen bir tehdittir.
Bunun yanında fareler insanları psikolojik yönden de etkileyebilmektedir. Mesela evinizde fare varsa, acaba fare nerde, ne zaman karşıma çıkacak acaba yediğim, içdiğim gıda maddeleri üzerinde geziniyor mu, acaba elbiselerimi kemirecek mi gibisinden bir çok soru kafanızı yorar.
Bu yüzden fareyi gördüğünüz andan itibaren etkili bir ilaçlama yapmak gerekir. Eğer siz yapamıyorsanız böcek ilaçlama şirketlerine başvurabilirsiniz.

Hiç yorum yok: